Fascinující příběh Lucie Vonáskové

V tomto inspirujícím rozhovoru vás seznámím s Lucií Vonáskovou, odvážnou cestovatelkou, dlouholetou průvodkyní a hrdou majitelkou firmy Horsemenistan.cz.

Lucie sdílí svůj neuvěřitelný příběh od 13 let trvajícího doktorského studia až po objevení své skutečné vášně – organizaci dobrodružných výprav na koních ve Střední Asii. Pokud vás zajímá, jakým výzvám na své cestě Lucka musela čelit, jaké cenné lekce se naučila a především jakých úspěchů dosáhla, čtěte dál.

Celý rozhovor si můžete pustit tu:


Frustrace z pracovních podmínek v akademické sféře

Lucie svůj příběh začíná reflexí nad frustrujícími zážitky z akademického prostředí. Po 13 letech věnovaných doktorskému studiu očekávala uznání a dostatečné finanční ohodnocení. Brzy však zjistila, že podobně jako u všech pozic zřizovaných státem ani akademická obec její práci a skutečné talenty nikdy nedocení.

A tak se Lucie rozhodla převzít kontrolu nad svým životem a splnit si svůj dětský sen – zkusit si zkusmo zorganizovat vlastní výpravu na koních po Střední Asii pro stejně naladěné milovníky koní. Ve videorozhovoru Lucie vypráví o překážkách, kterým čelila na začátku své cesty, ale i o niterné síle, která ji hnala vpřed.

Světlo na konci tunelu

V těchto obtížných časech narazila Lucka na mou tehdejší nabídku osobního koučingu, kterou se rozhodla se vyzkoušet.

Zmiňuje, že hned první sezení jí kompletně změní pohled na věc. Získala zcela novou perspektivu vnímání slov “práce” a “peněz”. Uvědomila si hodnotu času a svobodu, kterou může přinést, pokud ho člověk tráví smysluplně. Tato zjištění v ní vyvolala nezastavitelnou chuť po změně a novém způsobu uvažování o své profesní dráze.

Naděje a motivace ke změně

S mou podporou se Lucka rozhodla změnit svůj přístup od očekávání společnosti k tomu, po čem skutečně touží ona. Namísto zaměření na peněžní zisk a společenské normy začala dávat přednost zážitkům, které jí přinášely opravdovou radost a naplnění. Tento zásadní posun v myšlení byl však pouze odrazovým můstkem pro další zásadní změny.

Od vize k akci

Lucčinou vizí bylo pořádat expedice na koních po Střední Asii, které by umožnily stejně naladěným nadšencům vyrazit na nevšední dobrodružství společně. S její hlubokou vášní pro koně se rozhodla připravit expedici do Tádžikistánu a Uzbekistánu, kde se účastníci mohli rovněž seznámit s okouzlujícími krajinami a navázat spojení s majestátními zvířaty, která si tolik oblíbila.

Cesta nebyla snadná, ale Luckina neochvějná motivace ji hnala vpřed.

Překonání výzev a sklizeň odměn

Přes mnoho překážek, včetně marketingu, výběru správných účastníků a řešení logistických problémů, její první expedici naplnila za necelý týden, což vnímala jako obrovský úspěch! Vybraná skupina sdílela podobné vášně a pohledy na svět, a tím vytvořila silné pouto, které celý zážitek proměnil v něco doopravdy kouzelného. Expedice otevřela dveře novým přátelstvím, sebeobjevování a osobnímu růstu, a tak Lucka pevně uvěřila v důležitost následování svých snů.

“Obsadilo se mi to vlastně během asi týdne, jakože hned, na což si zaklepu … což bylo nádherné. A to, co se sjelo za partu, byli hrozně nesourodí lidi, od osmnácti do padesáti zhruba. Ale ve výsledku to byli lidi, kteří mají společný jmenovatel toho, že cestování vnímají podobným způsobem, takže jsme si to hrozně užili.”

Co je ona “kouzelná ingredience úspěchu”?

Lucie věří, že klíčem k úspěchu je stanovit si jasný a silný záměr. Když si člověk jasně stanoví, co opravdu chce, a postupuje systematickými kroky směrem k těmto cílům, může dosáhnout požadovaných výsledků.

Lucie přisuzuje své nově nalezené uspokojení v životě právě tomuto způsobu myšlení a víře v to, že si zaslouží žít plnohodnotný život.

“Myslím si, že správně jsme spolu udělali to, že jsme si rozvrhli, co reálně chci dělat, a pak jsme to těma dílčíma krokama dotáhli do toho, že to, co jsme si nastavili na začátku, tak to ve výsledku fungovalo.”

Nebylo to easy!

Lucie uznává, že její podnikatelská cesta nebyla bez překážek. Silný záměr a smysl za tím, co dělá, ji posilovaly v tvrdých chvílích. Důraz klade na vytrvalost a ochotu čelit výzvám přímo. To, co ji dopomohlo k úspěchu byla její oddanost rozhodnutí vytvořit si nový život, který je v souladu s jejími hodnotami a vášněmi.

Co tato cesta Lucce přinesla?

Po nedávné skupinové expedici v Uzbekistánu, která Lucku nabyla nadšením z nových přátelství, která vytvořila, se rozhodla v expedicích pokračovat a tentokráte již po svou novou značkou na vlastním webu: www.horsemenistan.cz.

Se stejným zápalem se jí podařilo tentokráte vyprodat dokonce 3 další cesty do Uzbekistánu a Turkmenistánu.

”Myslím si, že ta největší změna ve mně proběhla, když jsem přestala hledat jenom kompromisy, ale začala pátrat po svých skutečných vášních. Jakub mi otevřel oči a ukázal mi, že mohu začít hledat i mimo zaběhlé stereotypy trhu práce. A tak jsem udělala tu nejtěžší, ale zároveň nejvýznamnější změnu v životě.
Uvědomila jsem si, že nechci jen přežívat, ale opravdu žít naplno. A nejenom si říct, že si zasloužím něco lepšího, ale skutečně si za tím jít. A Jakubovi vděčím za to, že mi pomohl nalézt odvahu a zbavit se toho, co mi již neposloužilo. Nebylo to vůbec snadné, ale povedlo se. Teď mám namísto práce za 150 Kč/h v akademické sféře vlastní firmu, skrze kterou pořádám expedice na koních, čímž jsem si splnila jeden z mých dětských snů. A co je víc?”

A co Lucka plánuje dál?

V roce 2025 si Lucka plánuje splnit svůj další neuvěřitelný sen a to stát se první češkou, která na koni ujede tzv. Longride – což je 5-6měsíční cesta na koni (cca. 3000 km), kterou plánuje zdolat ve své oblíbené Střední Asii.

Závěr a poselství tohoto příběhu

Lucčina cesta od akademické frustrace k nalezení skutečného poslání je připomínkou, že život je příliš krátký na to, abychom se smířili s tím běžným, obyčejným, průměrným – zkrátka s tím bezpečným, co známe.

Otevřením se dětské zvídavosti a objevením nových perspektiv můžeme odemknout svět nesčetných možností, které přesahují naše nejdivočejší sny.

Vím, že je obtížné opustit pocit jistoty a pohodlí. Jsme vychováváni tak, abychom se spokojili s průměrem a nevybočovali z šedi “normálnosti”, i když tušíme, že pro nás existuje něco mnohem většího a lepšího. Ale právě teď vás zvu k tomu, abyste nezůstávali jenom při životě „oukej“, ale abyste se odvážili jít za tím svým „WOW“. Nechali se vést vašimi skrytými dary a talenty, kterými můžete světu nabídnout mnohem víc, než v nesmyslné rutinní práci, kde většina lidí zabíjí svůj skutečný potenciál.

Pokud se nacházíte v podobné situaci, neváhejte se mnou naplánovat 30minutovou strategickou konzultaci zdarma. Společně můžeme objevit vaše potenciální možnosti změny a navrhnout konkrétní kroky směrem k vašim cílům. Stačí kliknout: www.jakubstefanec.cz/konzultace/ a začít budovat svůj vlastní příběh úspěchu.

A nezapomeňte, berme život s humorem a buďme otevřeni nečekaným zvratům, které nás na cestě zajisté potkají.

Přeji hodně úspěchů na cestě všem odvážným lidem.

Jakub Štefanec

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *