— o mně

Lidé mi dali spousty nálepek

Life Coach, Business Mentor, terapeut, markeťák, copywriter, umělec, youtuber, cestovatel, dobrodruh

... ale kdo jsem skutečně?

Jeden z vás. 

Člověk s nemalou vizí – inspirovat a pomoci uspět těm, kteří chtějí k svobodnějšímu a radostnějšímu životu pomáhat ostatním.

Ať už v oblasti fyzického, mentálního či duševního zdraví, vzdělávání, hojnosti, mezilidských vztahů, komunikace nebo soběstačného, udržitelného a zodpovědného žití.

Nevěřím na revoluce a změnu „shora“ a nesouzním s energií boje (i když je za dobro a svobodu.) Naopak věřím v postupný a trpělivý vývoj, odblokování traumat a „probuzení“ každého z nás. (I když to může trvat déle).

Věřím, že skutečně svobodní jsme až tehdy, kdy osvobodíme své myšlení, emoce, traumata a perspektivu vnímání světa. Ta vnější svoboda je pak jen třešnička na dortu. 

Sám mohu pomoci desítkám, nanejvýš stovkám lidí. 
Když ale mezi ně budete patřit vy – lidé, co máte stejný záměr, dopad nejen na českou společnost může být mnohonásobný.

let
zkušeností
1

Rezonuje to s tebou a cítíš, že bychom se měli spojit?

— o mně

Lidé mi dali spousty nálepek

Life Coach, Business Mentor, terapeut, markeťák, copywriter, umělec, youtuber, cestovatel, dobrodruh

... ale kdo jsem skutečně?

let
zkušeností
1

Jeden z vás. 

Člověk s nemalou vizí – inspirovat a pomoci uspět těm, kteří chtějí k svobodnějšímu a radostnějšímu životu pomáhat ostatním.

Ať už v oblasti fyzického, mentálního či duševního zdraví, vzdělávání, hojnosti, mezilidských vztahů, komunikace nebo soběstačného, udržitelného a zodpovědného žití.

Nevěřím na revoluce a změnu „shora“ a nesouzním s energií boje (i když je za dobro a svobodu.) Naopak věřím v postupný a trpělivý vývoj, odblokování traumat a „probuzení“ každého z nás. (I když to může trvat déle).

Věřím, že skutečně svobodní jsme až tehdy, kdy osvobodíme své myšlení, emoce, traumata a perspektivu vnímání světa. Ta vnější svoboda je pak jen třešnička na dortu. 

Sám mohu pomoci desítkám, nanejvýš stovkám lidí. 

Když ale mezi ně budete patřit vy – lidé, kteří máte stejný záměr, dopad nejen na českou společnost bude mnohonásobný.

Rezonuje to s tebou a cítíš, že bychom se měli spojit?

hodin konzultací
1 +
klientů
1 +

Chceš příběh nebo radši čísla?

VZDĚLÁNÍ

 • 3 písmenka mám před jménem (Ing.) – VŠFS – obor Marketingová komunikace

 • 3 písmenka mám i za jménem (ACC – Associate Certified Coach) – prestižní certifikace mezinárodní federace koučů ICF

 • k tomu dalších 5 akreditovaných koučovacích výcviků pod záštitou americké International Coach Federadion Coachville – ICF ACTP a jeden terapeutický kurz SoulMate Terapie

 

MARKETING

 • během 10 let jsem tvořil a realizoval televizní, rádiové, tiskové a online reklamní kampaně pro značky jako Seznam.cz, Direct pojišťovna, Nestlé, Johnson & Johnson aj.

 • V rámci vlastního projektu Značkový Textař jsem pomohl desítkám menších firem a živnostníků vytvořit úspěšnou značku díky unikátním strategiím na míru a originálním prodejním textům.

 

COACHING, MENTORING A OSOBNÍ ROZVOJ

 • Celkem 6 let podnikám na volné noze, z toho 2 roky online na cestách.

 • Již 3 měsíce od úvodního tréninku jsem se koučováním živil na “fulltime”.

 • Po 6 měsících jsem si koupil jednosměrnou letenku na Kostariku (a pak další měsíce koučoval a cestoval po Mexiku, Thajsku a Vietnamu).

 • Po 8 měsících jsem poprvé fakturoval přes 100 000 Kč za měsíc (čistě za individuální koučink)

 • 85+ klientům a značek jsem pomohl žít a podnikat ziskověji, svobodněji a zábavněji

 • 910+ hodin jsem odkoučoval a odmentoroval za poslední 2 roky

 • Přes 530 podnikatelů vidělo můj první improvizovaný živý webinář “10 příčin, které vám brání vydělávat 50 – 100 tis. měsíčně tím, co vás bav픑

 • 75 lidí se celkem zúčastnilo 5 duchovně-rozvojových retreatů v Thajsku a Indii, který jsme během roku 2023 spontánně připravili s Tomášem Lukavcem (zakonybohatstvi.cz)

 

CO O MNĚ MOŽNÁ NEVÍŠ …

  • Do vzdělání, kurzů a osobního rozvoje jsem doposud investoval
   přes 650 000 Kč.

  • Konzultoval jsem online z 500+ různých míst po celém světě (od procházek po pláži, v horách, či historickými uličkami měst až po noční vlak ve Vietnamu)

  • Za poslední 4 roky jsem po zemi procestoval 3 648 km po střední Americe a přes 20 000 km po Asii

  • natočil 700+ hodin videozáběrů a nafotil 15000+ fotek z cest

  • na baskytaru a piáno odehrál přes 500 koncertů s kapelami

  • a napsal desítky písniček, reklamních znělek a hudebních podkresů pro divadelní představení a studentské filmy

(5 minut čtení)

Možná Ti můj příběh bude povědomý …

Vystudoval jsem vejšku, 10 let chodil do práce, kde jsem pomáhal s marketingem celkem fajn značkám jako Seznam.cz, Direct pojišťovna, Nestlé, Johnson & Johnson apod. …, koupil byt na hypotéku v krásné vesničce, měl vztah, který byl celkem fajn, měl nadstandardní příjem, vyhřátou židli v korporátu a kolem sebe spoustu přátel, s kterými jsem mohl jít každý den na pivo.

Spousta lidí mě plácala po ramenech a říkala, jaké mám štěstí a jak jsem “úspěšný”.

A ano. Podle společenských příruček médií, reklamy, politiků, rodičů a škol jsem měl být vlastně šťastný daňový poplatník

Až na to, že jsem uvnitř cítil naprostou vnitřní prázdnotu. Jako by tomu rutinnímu životu chyběla šťáva, energie, smysl.

Jako bych se stal jen nedobrovolným hercem scénáře někoho jiného.

Jako bych dělal to, co se ode mě očekává a dusil v sobě to, kým skutečně jsem a to, co skutečně chci.

A to vše jen pro to, abych podvědomě zapadl do organizované smečky „normálních” lidí a zavděčil se všem.

Toužil jsem po tom, aby mě všichni měli rádi …

… potenciální partnerky, přátelé, kolegové, rodina, nadřízení, klienti … 

Ale přitom jsem jim nevědomky odevzdával všechnu svou sílu, energii a zodpovědnost za svůj život.

Ve skutečnosti jsem měl strach mít rád sám sebe. 

Pro pár prchavých pocitů ocenění a uznání zvenčí jsem neměl odvahu dovolit si opustit tuto pohodlnou klec cizích očekávání, konstruktů, normálnosti, rezignace na lepší budoucnost, smíření se „s málem“ či strachů z nedostatku … 

Bylo pro mě pohodlnější nechat se vést a žít podle toho, co mi říká paní učitelka, šéf, rodiče, společnost, kultura, televizní noviny, kámoš v hospodě a premiér, který to s námi zajisté myslí dobře …

Neměl jsem „koule“ vymyslet si vlastní pravidla a žít podle nich.

Nicméně takhle obří díru prázdnoty v sobě člověk ale logicky cítit nechce a pochopitelně si ji naprostá většina lidí ani nechce připustit.

Nebyl jsem výjimkou …

A tak jsem tu „díru“ pravidelně zaplňoval tak jako většina lidí.

Alkoholem, každodenní párty, nezdravým jídlem, čuměním na Instagram a seriály, nakupováním, lítáním po doktorech se zdravotními problémy (které byly důsledkem tohohle všeho), debatováním o cizích problémech (abych se vyhnul těm svým) a jakožto workoholik především nekonečnou prací.

Jen abych měl na chvilku pocit užitečnosti, pomíjivého smyslu a pocitu, že jsem součástí smečky, která mému egu dává pocit důležitosti…

… a hlavně abych mohl na chvilku utéct od té nepříjemné reality a nebýt s tou prázdnotou uvnitř!

 

Musel jsem přijít o všechno …

Až když jsem přišel o žlučník, nervy, střevní stěnu, vztahy, zaměstnání, sebevědomí, čas a psychické zdraví, donutilo mě to zamyslet se, zda vlastně žiju ten svobodný a smysluplný život, který jsem chtěl žít jako malý kluk?

V tu chvíli jsem si uvědomil, že na téhle cestě svobodu ani smysl rozhodně nenajdu. 

Věděl jsem, že musím něco změnit. Vlastně ne něco. Všechno!

Uvědomil jsem si, že dělám všechno proto, abych nemusel přijmout zodpovědnost za svůj život.

Že si furt stěžuju, obviňuju druhé z toho, že oni jsou ti, kdo můžou za to, že já se mám mizerně. Chvíli trvalo, než mi docvaklo, že celý svět je mým zrcadlem a že jediný, na koho mohu ukázat prstem jsem já sám – jelikož má aktuální realita je pouhým výsledkem mých historických rozhodnutí.

 

Nutně musela přijít změna …

„Je tu Covid, nejsou kšefty, zítra už nechoď. Sorry.”

Po deseti letech v marketingu a stovkách reklamních kampaní jsem se i já ze dne na den ocitl bez jediného zdroje příjmu. K tomu se mi rozpadl vztah a musel jsem se odstěhovat z krásné vesničky u Berounky, kterou jsem miloval.

Kdyby mi v té době někdo řekl, že si vezmu úvěr a investuju stovky tisíc do úplně neznámého oboru a už po 3 měsících se budu živit tím, že ambiciózním lidem a podnikatelům pomáhám žít svobodný život podle jejich pravidel, nevěřil bych mu.

A že k tomu – i během globálních restrikcí – ještě procestuju Kostariku, půlku Mexika a po 5 měsících se vrátím s pěti akreditovanými koučovacími certifikáty a dvojnásobným příjmem? 

To už by pro mě byla taková science-fiction, že bych dotyčného považoval za snílka, ne-li za blázna. 

Dneska bych si od takového člověka však klidně nechal vyvěštit budoucnost! Tohle se totiž fakt stalo. Během osmi měsíců! 

 

A co dělám teď?

Stále nemám vyhráno a některé své myšlenkové vzorce krotím, nicméně vím, že konečně jdu cestou, která je v souladu s mou duší.

Aktuálně vlastním notebook, telefon, 3 trička a pár drobností, co se vejdou do batohu, cestuji po světě a na dálku ke skutečné vnitřní i vnější svobodě pomáhám všem dobrým duším, kteří chtějí skrze své dary pomáhat ostatním lidem. 

Mám za sebou:

 • 800+ odkoučovaných hodin
 • 80+ úspěšných klientů
 • Právě spuštěný Lifechanging kurz pro začínající kouče, mentory a terapeuty, kteří se tím chtějí živit naplno (na kterém jsem pracoval 2 roky)
 • … a 3 vyprodané retreaty v Thajsku

A vím, že tohle všechno je teprve startovní čára!

A víš ty co? 
Nic z toho bych nezvládl, kdyby …

… kdybych si nedovolil snít a neobklopil se prostředím a lidmi, kteří mě v tom maximálně podpořili.

Ať už kolegové, tak i moji mentoři a kouči – parťáci, kteří mi byli během celé cesty výzvou i podporou.

Bez nich bych po pár týdnech zřejmě podlehl strašákům v hlavě, tlaku okolí a vrátil se do svých zajetých kolejí normálnosti a nikdy nezačal využívat svůj skutečný potenciál k tomu, abych žil svobodný život podle sebe.

 A víš, co je na tom nejlepší?

… že ho můžeš žít i ty. I všichni ostatní lidi na téhle planetě. Stačí se rozhodnout a dovolit si udělat první krok.

Teď máš příležitost převzít řízení nad svým životem a vybrat si cílovou destinaci, kam chceš letět TY. Ne partner(ka), děti, máma, kámoši, vláda ani reklama.

TY!

 
Pokud budeš chtít, mile rád ti tu destinaci pomůžu objevit a dojít do ní mnohem rychleji než si dokážeš představit.

A nebo … nemusíš dělat nic. A dál žít tak jako doposud. I to je v pořádku. 

Každý máme svobodnou vůli a je na nás, co s ní uděláme.

 

 • Vysoká škola finanční a správní, obor Marketingová komunikace (Ing.)

 • Individuální Mentor Coaching / Praktikum (Coachville)

 • Koučovací dovednosti I. (Coachville)

 • Metoda Život jako Hra II. (Coachville) 

 • Metoda Život jako hra I. (Coachville)

 • Profesionální koučovací dovednosti (Coachville)

 • Skupinový Mentor Coaching (Coachville)

 • Behavioral Psychology (Consumer Psychology School Mindworx)

 • Regresní terapie Libora Smetany

HUMAN DESIGN 👉 PROJEKTOR 2/4

A jak to mám dnes?

Nyní podnikám každý měsíc z jiného tropického ostrova v jižní Asii, organizuju retreaty a roadtripy nejen pro podnikatele.

A v rámci terapeuticko-koučovací praxe na dálku pomáhám vědomým lidem zbavovat se strachů a limitů v hlavě a učím je – namísto racionální bezduché reklamy – vnášet do podnikání silný záměr, duši a svou autenticitu, která jim přináší nejen mnohem zajímavější příjem, ale především i radost a zábavu.

Rozhovory se mnou

JSI READY čelit svým strachům a limitům, abys odblokoval/a TO NEJVÍC, co v Tobě je?

I ty největší a nejzásadnější životní cesty začínají PEVNÝM ROZHODNUTÍM udělat změnu a přestat si tolerovat nedostačující stav aktuální reality.

Bez obhajování. Bez výmluv. Bez kompromisu!

Snažíš se, ale podnikání stále nefrčí dle tvých představ?

VYPLŇ SI TEST a získej ode mě na své podnikání
FEEDBACK ZDARMA

Jak chutná svobodné independent podnikání v praxi?

Vydej se se mnou a partou dobrodruhů do Thajska, Vietnamu nebo na Bali a zažij si na vlastní kůži, jak chutná #independentlife, který můžeš žít i TY!